آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

کیوکوشین کاراته اروپا IFK - سوسای اویاما

آموزش کیوکوشین کاراته IFK به مربی گری سنسی موسی دادرسی سیسی

آموزش کیوکوشین کاراته اروپا IFK به مربی گری سنسی موسی دادرسی دارنده حکم مربیگری از فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران
روزهای زوج هفته : شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه هرهفته
از ساعات 15:00 الی 18:00 در سالن ورزشی شهر سیس
اوس
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات
تبلیغات

نظر سنجی

عاشق کدام ضربه پا در کاراته هستید؟موزیک پیانو

امکانات دیگر

کد ِکج شدَنِ تَصآویر


تقویم

نظرات و انتقادات

سعید نهری | 09378915938 - موسی دادرسی |09149333949

معرفی سایت به دوستان

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

نویسندگان

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

سلام به وبسایت آموزشی کیوکوشین کای کاراته اروپا سیس خوش آمدید با نظر گذاشتن بر روی پست هایی که برای شما بینندگان گذاشته ایم ما را بر اداره بهتر سایت همیاری بفرمایید . اوس
موضوع: ماسو تاتسو اویاما | نویسنده: سعید نهری سیس

منبع از سایت هنرهای رزمی

سوسای اویاما


سوسای اویاما در طی سالها تمرین و تفحص در هنرهای رزمی و انجام مبارزاتی در استایلهایی همانند جوجیتسو ،جودو موای تای و کاراته در نهایت شیره تعالیم خویش را کیوکوشین نامگذاری کردند و حقیقت مبارزه واقعی را در کالبد این سبک بنا نهادند.
فلسفه کاراته اویاما از کن کا کاراته یا کاراته جنگی الهام گرفته و از نظر روحی روش وی با ذن مکتب بودیدهارما آمیخته شده است ارتباط عمیق این سبک با ذن به حدی با هم عجین گردیده¬اند که بنیانگذار این سبک اعتقاد دارد ذن کاراته و کاراته ذن است اساس و شالوده این سبک از نظر فلسفی بر سه اصل قدرت ، شجاعت و تواضع  بنا گردیده است از این رو عنصر مبارزه در این سبک با توجه به اصل یاد شده تعریفی متفاوت پیدا کرده است و مبارزه حیات این کاراته جنگی میباشد و اگر مبارزه از آن حذف شود تمرینات و حرکات این سبک به یک بازی موزون و رقص گونه تبدیل میشود و حال که مبارزه در این سبک جایگاه خاصی دارد اساس آن مبارزه ایست که در بطن آن صمیمیت و جوهره انسانی حرف اول را میزند.


نوع مبارزه در این سبک برخورد نزدیک توام با ضربات شدید تکنیکی است بطوریکه برای کاستن مقاومت حریف و مغلوب کردن وی میبایست تکنیکها به طور متوالی اجرا گردد . سوسای اویاما با توجه به جنبه های مختلف روحی و جسمی انسان مبارزات این سبک را طراحی نمود وی بهترین و معقولترین مبارزه را از نظر قدرتی و از جنبه اخلاقی در غالب جیو کمیته بنا نهاد . استراتژی رزمی و تفکرات ارزشمند او در زمینه مبارزه کاملا با استنتاج های عقلی و منطقی در نظام کاراته اصیل و سنتی و همچنین کاراته مدرن امروزی مطابقت دارد.
ادامه متن در ادامه مطلب قرار داده شده است. اوس

 


سوسای اویاما به جهانیان ثابت کرد که با تمرینات سخت جسمی میتوان بدن را به بالاترین درجه از مقاومت در مقابل ضربات رساند و همچنین توان و قدرت بدن را آنقدر افزایش داد تا بتوان روزی قویترین مرد درجهان شد.
اندیشه او ورای قدرت فیزیکی و سرشار از معنویت بود . به همین خاطر در سیستم مبارزات این سبک ضربه دست به قسمت سر و گردن ممنوع می باشد. وی اعتقاد دارد مغز انسان فرمانده بدن و صورت مظهر زیبائیست وبا توجه به سهولت اجرای ضربات دست به سر و گردن این ضربات ممنوع گردیده است اما در مقابل اجرای ضربات پا به سر و گردن مجاز میباشد . زیرا اجرای تکنیکهای جودان گری نیاز به مهارت و انعطاف خاصی دارد مدافع نیز این امکان و موقعیت را بدست می آورد که بتواند به موقع از خود دفاع کند . جذابیت کنونی مبارزات این سبک موجب گردیده کیوکوشین جایگاه خاص و والایی بین سایر سبکها بدست آورد و هم اکنون میلیونها نفر زن و مرد درسراسر جهان در دوجو های آموزشی به تمرینات این ورزش اصیل روی آورده اند.

استاد اویاما در هنگام جوانی ده شعار را برای برای راه وهدفی برگزیده بود انتخاب کرد.این شعایر،از دید ایاما به مثابه روح و جوهری بودو و مبانی طریقت هنرهای رزمی شمرده می شوند.اینها به نوعی بیانگر نوع نگرش استاد به هنر های رزمی و همچنین اصول شخصی وی و کاراته کیوکوشین هستند. در پس هر واژه ی این جملات دریایی از معانی نهافته است.بر هر پوینده ی راه کیوکوشین لازم است آنها را بخواند و پس از تفکر و تعمق پیرامون آنها،در رفتار و کردارش از آنها استفاده نماید.

و این شعارها این است:

آغاز و پایان راه هنرهای رزمی ادب و نزاکت است.پس در همه حال به طور شایسته و بدون ریا مودب و خوش رفتار باش.

• پیروی کردن از راه هنرهای رزمی همانند بالا رفتن صخره است.بدون استراحت به بالا رفتن ادامه بده.این یک علاقه کامل و راسخ به مسئولیت موجود(به هنرهای رزمی که به مشابه بالا رفتن از صخره هستند)را می طلبد.

•حتی برای یک پژوهشگر(پوینده راه)هنرهای رزمی جایگاه پول را نمی توان نادیده گرفته شود.اما باید مواظب باشی هرگز به آن وابسته نشوی.

•طریقت هنرهای رزمی بر حالت فیزیکی بدن متمرکزشده است.بکوش که حالت و وضعیت صحیح را در همه حال حفظ کنی.

•راه هنرهای رزمی پس از هزار روز تمرین آغاز می شود و پس از ده هزار روز تمرین به اوج خود می رسد.در هنرهای رزمی خویشتن نگری موجب خردمندی میشود.

•همواره به عملکرد خود به عنوان فرصتی برای پیشرفت و به دیده تامل بنگر.

•طبیعت و هدف ،هنرهای رزمی جهانی است.همه خواسته های خودخواهانه باید در آتش تمرین سرخ شوند.

•هنرهای رزمی با یک نقطه آغاز می شوند و در یک دایره پایان می یابند.خطوط مستقیم در نتیجه این اصل اساسی هستند.

•جوهر واقعی طریقت هنرهای رزمی تنها از طریق تجربه درک می شود.با دانستن این موضوع،بیاموز که هرگزاز سختی پیامدهای آن نهراسی.

•همیشه به خاطر داشته باش،در هنرهای رزمی جایزه های قبلی مطمئن و سپاسگزار واقعی فراوان هستند.


سخنانی دیگر از سوسای اویاما:

 آئین و قواعد را اول در خود بررسی كرده و سپس به تمرین مداوم آن بپردازید.
ماهرترین مدافعان، بهترین مهاجمانند.
كاراته با تواضع شروع میشود و با تواضع به پایان میرسد، پس همیشه متواضع باشید.
راز پنهان كاراته در حصول تجربه است.
از خصوصیات عمده هنرهای رزمی وضعیت بدن است؛ لذا همیشه بدن خود را در وضعیتی متعادل نگاه دارید.
فراگیری هنرهای رزمی همچون صعود از یك .سربالایی است. لذا به تلاش فراوان و بی وقفه نیاز است.
در هنرهای رزمی این*كه هدف پیروزی باشد، البته اهمیت دارد. با این همه انگیزه مبارزه نباید انگیزه خصوصی باشد.
كار هنرهای رزمی كاری است همگانی، و در تعلیم آن خودخواهی روا نیست.
در هنرهای رزمی، تأمل و تفكر درباره كارهای گذشته به مهارت كارهای بعدی می انجامد.

گزیده نگرشهای دیگر :

احترام به والدین
برای این که حس احترام به قوانین وسنن در کودک بوجود آید واو بتواند با موفقیت وآرامش در کنار همنوعان خود در جامعه زندگی کند،باید از همان کودکی به او آموخت که به والدین خویش احترام بگذارد و او را از میزان وچگونگی عشق وعلاقه والدینش نسبت به خود آگاه سازد.جوانانی که امروزه این طرز فکر و نظریه را منسوخ میدانند و عشق،احترام و قدر دانی از پدر و مادر را تایید نمی کنند معمولا در اجتماع به مقامهای مهمی نمی رسند. با توجه به این که محبت فرزندی از اصول اخلاقی انسانی به شمار میرود، لذا کیوکوشین کای از پذیرفتن هنر جویانی که این اصل را رعایت نکنند معذور است . به این ترتیب به آنها می آموزیم که هرگز نباید کاری انجام دهند که مورد تایید والدینشان نباشد . افرادی که بخواهند در کاراته پیشرفت کنند باید از تایید و حمایت والدین خود برخوردار باشند.

رعایت اصول اخلاقی
بعضی از شاگردان ارتباط بین کاراته و محبت فرزندی را از من جویا می شوند واز من میخواهند که تنها به آنها فنون کاراته را بیاموزم و یادگیری اصول اخلاقی وفلسفه های زندگی را به خودشان بسپارم. اما پاسخ من به این شاگردان همیشه این است که راه کاراته راه محبت فرزندی، ادب ونزاکت در رفتار و نظم اجتماعی است . بدون یادگیری این اصول هر کوششی در جهت تقویت فنون جسمی کاراته بی نتیجه خواهد بود.

هدف کاراته تقویت جسم نیست
کاراته نیاز به آموزش و تمرینات سخت و جدی دارد که نتیجتا این تمرینات قوای جسمانی را افزایش میدهد. اما تقویت قوای جسمانی تنها هدف کاراته نیست چرا که آنچه کاراته را از سایرورزشهای مشابه ممتاز میسازد تاکیدی است که کاراته بر روی رشد و بلوغ روحی و ذهنی دارد. راه کاراته همان راه هنرهای رزمی است، راه ادب و نزاکت در رفتار وراه محبت فرزندی است . تمام این راهها به یک جا ختم میشود که در نهایت به بهشت منتهی میشود.

پرهیز کاری مافوق همه قدرتهاست
قدرت از عناصر تعیین کننده و انکار ناپذیر سرنوشت انسان است. در میان انواع قدرتهای مختلف ، تقوا و پرهیز کاری ما فوق همه قدرتهاست و جامعه ای که تلاش و کوشش در آن محدود به رقابت برای افزایش و نشان دادن تقواست بدون شک بهترین جوامع است.

پیروزیهای من در کاراته...
پیروزیهای خود من در کاراته ، در رشد و گسترش این هنر رزمی در تمامی کره زمین از عناصر تعیین کننده بوده است. در طی مبارزاتی که با بوکسورها،کشتی گیرها، جودو کارها ، بوکسورهای تای و حتی گاو های وحشی داشته ام همیشه برنده بوده ام و به همین دلیل هم اعتقاد دارم تا زمانی که مجاز به استفاده از فنون کاراته هستم ،در مبارزات هیچ گاه شکست نخواهم خورد.

" من معتقدم که یک پیرو واقعی هنر های رزمی باید آماتور باقی بماند."

معنای شجاعت و شهامت در عدالت است.
هنگامی که در هنر های رزمی اثری از رقابت های سنگین نباشد، در واقع تبدیل به چیزی شبیه رقص میشود. اگر قدرت به منظور زنده ماندن از دست برود، این شکست است و شکست یعنی نا بودی، پیدایش هنرهای رزمی برای دستیابی به پیروزی است و به همین دلیل هم در هنر های رزمی نیاز به رقابت احساس میشود.
در این میان رقیب هر چقدر قوی باشد باز برد با عدا لت خواهد بود. به همین دلیل هم باید در کاراته به عنوان یک هنر رزمی عدالت حاکم باشد. انسان ها باید مشتاقانه مجهز به سلاح عدالت شوند و به جنگ زشتیها بروند.
مرگ، یک نوع طهارت است. اما مرگ را به جلو انداختن خلاف عقل واصول اخلاقی است. به همین دلیل باید ضروریات و نیازهای خود را در چارچوب قوانین اخلاقی مجاز بر آورده سازیم.راه صحیح وپسندیده در زندگی این است که انسان باید از قدرت و مهارتهای خود، نه تنها برای خود،بلکه در راه اجتماعی که به آن تعلق دارد استفاده کند .شهامت و شجاعت واقعی نیز تنها به همراه عدالت معنا پیدا میکند.

کاراته در قدرت خلاصه نمیشود .
قدرت کاراته انکار ناپذیر است چرا که تمامی بدن در حکم اسلحه ای میشود که قادر به کارهایی است که به چشم فرد باور نکردنی است. اما کاراته تنها در قدرت خلاصه نمیشود کاراته مانند کوه یخی است که قدرت ، تنها نوک آنرا تشکیل میدهدو عمق و معنای کاراته بیش از اینهاست.

ذن و کاراته
ذن کاراته است و کاراته ذن واقعی است. فلاسفه وپیشروان بسیاری از مکاتب اشتباه بزرگی در تعبیر مفهوم واقعی ذن کرده اند آنها درک مفهوم ذن را مشکل و غیر روشن تصور میکنند و معتقدند که فقط برای دانشمندان میسر است. اما این طور نیست، ذن در درون ما و اطراف ماست . اهمیت و بزرگ بودنش به این خاطر است که بسیار دست یافتنی و قابل حصول است. ذن وحدت کامل جسم، اهداف و روح است. چنین وحدتی تنها راه تکامل انسان و هماهنگ بودن آن با جهان است و این حالت ذن واقعی میباشد.

 


برچسب ها: بنیان گذار کیوکوشین ، سوسای اویاما ، ماسوتاتسو اویاما ، شرح زندگی اویاما ،
کیوکوشین کاراته سیس